13 نوع ژنراتور و کاربرد آنها | انواع ژنراتور

انواع ژنراتور

انواع ژنراتور و کاربرها

آیا برای قطع برق آماده اید؟ برای روشن نگه داشتن چراغ ها و ادامه فعالیت های تجاری، ژنراتورها می توانند در مواقع اضطراری برق را تامین کنند. ژنراتورها با تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریسیته کار می کنند، به این معنی که می توانند برق را در هر زمان و هر مکان تامین کنند.

انواع مختلف ژنراتورها برای نیازهای مختلف بهترین عملکرد را دارند. به عنوان مثال، برق رسانی به یک خانه بسیار متفاوت از تامین برق یک عملیات تجاری در اندازه صنعتی است. به همین دلیل دانستن انواع مختلف ژنراتورها قبل از خرید بسیار مهم است. با دنستن نیاز خود، یکی از این ژنراتورها می تواند کمک کند.

1. ژنراتورهای آماده به کار

ژنراتورهای آماده به کار برق کافی برای تامین برق کل خانه، از چراغ ها گرفته تا تهویه مطبوع و غیره، تولید می کنند. در صورت قطع برق، ژنراتورهای آماده به کار می توانند به طور خودکار روشن شوند. این به معنای عدم توقف در برق رسانی و عدم دور ریختن مواد غذایی از یخچال است.

انواع ژنراتور
انواع ژنراتور

از آنجایی که ژنراتورهای آماده به کار برای تامین مقدار زیادی برق ساخته شده اند، آنها ماشین های بزرگی هستند – بزرگتر از یک واحد تهویه مطبوع. این بدان معنی است که آنها معمولاً با برچسب قیمت بیشتری نیز عرضه می شوند. در بیشتر مواقع، مشتریان هزینه ژنراتور، نصب خانه و نگهداری سالانه را پرداخت می کنند.

با این حال، برای کسانی که در مناطقی با طوفان یا طوفانی زندگی می کنند که باعث قطع مکرر برق می شود، ژنراتورهای آماده به کار سرمایه گذاری خوبی هستند.

بهترین استفاده: برق رسانی خودکار کل خانه در صورت قطع برق.

2. ژنراتورهای قابل حمل

ژنراتورهای قابل حمل دقیقاً همان چیزی هستند که به نظر می رسند: قابل حمل. برخلاف ژنراتورهای آماده به کار حجیم، ژنراتورهای قابل حمل به اندازه کافی کوچک هستند که می توانند در یک سفر کمپینگ شرکت کنند یا برای مواقع اضطراری در ماشین خود ذخیره کنند.

ژنراتورهای قابل حمل به دلیل اندازه کوچکترشان، برق کافی برای تامین برق کل خانه یا محل ساخت و ساز تولید نمی کنند. اما برای شارژ گوشی در سفرهای کمپینگ یا تامین انرژی ابزارهای الکتریکی، ژنراتورهای قابل حمل کاملاً کار می کنند. آنها همچنین گزینه مقرون به صرفه تری هستند.

بهترین استفاده: کمپینگ یا سفر به مکان های بدون برق.

3. ژنراتورهای اینورتر

ژنراتورهای اینورتر از یک فرآیند تخصصی برای تولید انرژی پاک استفاده می کنند. انرژی پاک خروجی پایدارتری نسبت به ژنراتورهای استاندارد ایجاد می کند. این فرآیند تخصصی، ژنراتورهای اینورتر را برای شارژ وسایل الکترونیکی حساس مانند لپ‌تاپ یا تلفن، بی‌صدا، کم‌مصرف‌تر و ایمن‌تر می‌کند.

مصرف کنندگان می توانند ژنراتورهای اینورتر را در اندازه های مختلف خریداری کنند. اینورترهای بزرگ می‌توانند انرژی کل یک خانه را تامین کنند، اینورترهای متوسط می‌توانند یک RV را تامین کنند و اینورترهای کوچک می‌توانند برق را در سفرهای کمپینگ یا قایق‌رانی تامین کنند. قیمت ها و نیازهای نگهداری بر این اساس متفاوت خواهد بود.

بهترین استفاده: شارژ کردن وسایل الکترونیکی حساس یا ارائه قدرت کم‌صدا و کم مصرف.

4. ژنراتورهای القایی

ژنراتورهای القایی با ایجاد میدان های الکترومغناطیسی کار می کنند که روتور داخلی را با سرعت های مختلف می چرخاند. برای شروع این فرآیند، ژنراتورهای القایی به مقدار زیادی انرژی مکانیکی نیاز دارند. به همین دلیل، ژنراتورهای القایی بیشتر در توربین های بادی و نیروگاه های آبی کوچک استفاده می شوند.

انواع ژنراتور
انواع ژنراتور

برخی از مزایای ژنراتورهای القایی اندازه کوچک، نگهداری آسان و توانایی تولید برق در سرعت های مختلف است. با این حال، این واریانس سرعت خروجی های وات ناپایدار ایجاد می کند که آنها را به انتخابی ضعیف برای استفاده خانگی تبدیل می کند.

بهترین استفاده: تولید نیرو از منابع انرژی مکانیکی بزرگ، مانند توربین های بادی یا مینی نیروگاه های آبی.

5. ژنراتورهای صنعتی

ژنراتورهای صنعتی می توانند مانند هر ژنراتور استانداردی کار کنند، اما با تفاوت قابل توجهی در اندازه و دوام. این ژنراتورها آنقدر بزرگ هستند که اغلب توسط جرثقیل یا لیفتراک حمل می شوند. آنها می توانند تا دو مگاوات برق تولید کنند و برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی، حمل و نقل و سایر فشارهای موجود در کارخانه های صنعتی ساخته شده اند.

در حالی که این ماشین های بزرگ قابل اعتماد و قدرتمند هستند، اما گران هستند. یک راه حل این است که یک ژنراتور صنعتی را در صورت عدم نیاز دائمی اجاره کنید.

بهترین برای: تامین انرژی عملیات صنعتی مانند کارخانه های شیمیایی یا سایت های چاه نفت.

6. ژنراتورهای بنزینی
ژنراتورهای بنزینی برای استفاده خانگی و تجاری محبوب هستند زیرا در مقایسه با سایر ژنراتورها مقرون به صرفه هستند. با این حال، ممکن است در درازمدت چنین نباشد. گازوئیل معمولاً ارزانتر از گاز است، بنابراین هزینه جایگزینی سوخت سال به سال ممکن است به طور کلی قیمت بالاتری داشته باشد.

ژنراتورهای گاز نیز ممکن است در شرایط اضطراری غیر قابل اعتماد باشند. پمپاژ گاز به برق نیاز دارد، بنابراین ممکن است بنزین در هنگام قطع برق در دسترس نباشد.

بهترین استفاده: سایت های ساختمانی با بودجه با پروژه های کوتاه مدت.

7. ژنراتورهای گاز طبیعی

مانند ژنراتورهای بنزینی، ژنراتورهای گاز طبیعی در ابتدا مقرون به صرفه هستند اما ممکن است با گذشت زمان هزینه کلی بیشتری داشته باشند. ژنراتورهای گاز طبیعی به خطوط لوله گاز متصل می شوند، به این معنی که هرگز نیازی به پر کردن مجدد نخواهند داشت. با این حال، اتصال ژنراتور به خطوط لوله به معنای هزینه نصب و نگهداری بالاتر است.

در مقایسه با ژنراتورهای بنزینی و دیزلی، ژنراتورهای گاز طبیعی آلایندگی کمتری دارند.

بهترین استفاده: تیم های ساختمانی که خواهان مزایای یک ژنراتور گازی یا دیزلی به روشی سازگارتر با محیط زیست هستند.

8. دیزل ژنراتور

در حالی که در ابتدا گرانتر از ژنراتورهای بنزینی است، ژنراتورهای دیزلی معمولاً در دراز مدت مقرون به صرفه تر هستند. این به این دلیل است که گازوئیل نسبت به بنزین ارزان تر است، بنابراین هزینه جایگزینی سوخت دیزل در طول تعمیر و نگهداری کمتر است.

برای جلوگیری از یخ زدگی می توان از سوخت دیزل زمستانی در هوای سرد استفاده کرد. این باعث می شود که برای کسانی که در آب و هوای سردتر زندگی می کنند گزینه ای عالی باشد.

از جنبه منفی، دیزل با مشکلات دسترسی مشابهی مانند بنزین مواجه است. اگر برق قطع شود، پمپ های دیزل ممکن است از کار بیفتند.

بهترین استفاده: تیم های ساختمانی که در هوای سرد در پروژه های بلند مدت کار می کنند.

انواع ژنراتور
انواع ژنراتور

9. ژنراتورهای بیودیزل

برای کسانی که خواهان مزایای یک دیزل ژنراتور سازگار با محیط زیست هستند، یک ژنراتور بیودیزل ممکن است راهی باشد. ژنراتورهای بیودیزل از مخلوطی از دیزل و سایر اجزای مانند روغن نباتی یا چربی حیوانی استفاده می کنند. این به کاهش استفاده از منابع سوخت تجدیدناپذیر کمک می کند و در عین حال آلایندگی کمتری را تولید می کند.

مانند ژنراتورهای بنزینی و دیزلی، ژنراتورهای بیودیزل ممکن است در قطع برق که پمپ ها از کار افتاده اند، غیرقابل اعتماد باشند.

بهترین استفاده: کسانی که خواهان مزایای دیزل ژنراتور به روشی کمی سازگار با محیط زیست هستند.

10. دیزل ژنراتور امولسیون شده

دیزل ژنراتورهای امولسیون شده با مخلوطی از گازوئیل و آب کار می کنند، که آنها را حتی نسبت به ژنراتورهای بیودیزل دوستدار محیط زیست می کند. این ژنراتورها با مزایا و معایبی مشابه ژنراتورهای دیزلی و بیودیزلی روبرو هستند. آنها یک گزینه مقرون به صرفه در دراز مدت هستند و انتشار کمتری دارند. با این حال، دیزل امولسیون ممکن است در هنگام قطع برق در دسترس نباشد.

بهترین استفاده: کسانی که خواهان مزایای یک ژنراتور دیزل یا بیودیزل به روشی سازگارتر با محیط زیست هستند.

11. ژنراتورهای پروپان

ژنراتورهایی که روی پروپان کار می کنند بسیار قابل اعتماد هستند. پروپان به راحتی در دسترس است، حتی در صورت قطع. همچنین نگهداری پروپان آسان است و در هوای سرد به خوبی کار می کند. این بدان معنی است که حتی اگر برق در فصل زمستان قطع شود، یک ژنراتور پروپان می تواند با اطمینان راه اندازی شود و برق را تامین کند.

از جنبه منفی، پروپان حدود سه برابر سریعتر از دیزل ژنراتورها می سوزد و آنها را به گزینه ای پرهزینه تبدیل می کند. پروپان نیز بسیار قابل اشتعال است و باید با احتیاط از آن استفاده کرد.

بهترین استفاده: کسانی که به دنبال یک ژنراتور آماده به کار قابل اعتماد هستند که اهمیتی برای پرداخت هزینه های سوخت بیشتر ندارند.

انواع ژنراتور
انواع ژنراتور

12. ژنراتورهای خورشیدی

ژنراتورهای خورشیدی با تبدیل انرژی خورشید به برق قابل استفاده کار می کنند. آنها یک گزینه عالی برای خریداران دوستدار محیط زیست هستند زیرا هیچ آلایندگی تولید نمی کنند و با یک منبع انرژی تجدید پذیر کار می کنند. از آنجایی که ژنراتورهای خورشیدی هیچ آلایندگی تولید نمی کنند، برای استفاده در محیط های داخلی بی خطر هستند.

با این حال، ژنراتورهای خورشیدی همیشه برای استفاده اضطراری قابل اعتماد نیستند. اگر برق در شب قطع شود یا دسترسی به خورشید وجود نداشته باشد، ژنراتورهای خورشیدی کمکی نخواهند کرد. علاوه بر این، این ژنراتورها بسیار گران هستند.

بهترین استفاده: سایت های ساخت و ساز سازگار با محیط زیست که نیاز به منبع برق غیر اضطراری دارند

13. مولد هیدروژن

ژنراتورهای هیدروژن آب را با استفاده از الکترولیز به گاز هیدروژن تبدیل می کنند. سپس این گاز هیدروژن برای تولید برق سوزانده می شود. ژنراتورهای هیدروژن محکم، بسیار سازگار با محیط زیست هستند و نسبت به هر سوخت دیگری انرژی بیشتری در هر پوند تولید می کنند.

در حالی که یافتن ژنراتورهای هیدروژنی دشوار و در ابتدا گران هستند، ممکن است در دراز مدت هزینه های برق شما را تا 50 درصد یا بیشتر کاهش دهند. به دلیل کارایی و قابلیت اطمینان آنها، آنها یک انتخاب عالی در سراسر جهان هستند، از جمله در خانه ها، مشاغل، آزمایشگاه ها، کارخانه های صنعتی یا مزارع. ژنراتورهای هیدروژن قابل حمل حتی در خودروها نیز قابل استفاده هستند.

بهترین استفاده: تیم های ساخت و ساز دوستدار محیط زیست که به دنبال کاهش هزینه های برق هستند. کسانی که به یک منبع برق اضطراری قابل اعتماد نیاز دارند.

مکران ماشین زیر مجموعه شرکت ققنوس دریای مکران حمل کننده هر گونه بار از چین به ایران و بالعکس با مناسب ترین قیمت می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

شماره تماس مستقیم: 989128130592+
برای تماس کلیک کنید

امیر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *